• کدهای مراکز آموزش نظامی  (14384 پاسخ)
  • تنها فرزند ذکور جد و جده  (558 پاسخ)
  • معافیت 2 برادری  (12411 پاسخ)
  • معافیت 2 برادری_جدید  (1364 پاسخ)
  • گفتگوی آزاد  (2971 پاسخ)
  • مشاعره  (366 پاسخ)
  • نامه های ارسالی  (1014 پاسخ)
  • مشمولان غایب  (1726 پاسخ)
  • بخشودگي اضافه خدمت  (516 پاسخ)
  • معافیت پزشکی  (11803 پاسخ)
  • ماده ۴۴ مکرر  (1342 پاسخ)
  • اعزام به خدمت  (17026 پاسخ)
  • معافیت تحصیلی  (2931 پاسخ)
  • معافیت موارد خاص  (1660 پاسخ)
  • مجوز خروج از کشور  (1370 پاسخ)
  • معافیت کفالت  (8120 پاسخ)
  • معافیت های جدید  (1522 پاسخ)
  • ‌معافیت ‌های سال 88  (122 پاسخ)
  • مقالات  (26 پاسخ)
  • خاطرات سربازی  (1038 پاسخ)
  • ۰۸/۰۸  ۱۰:۲۱  مهدی   اعزام به خدمت
  • ۰۸/۰۸  ۱۰:۱۵  مهدی   اعزام به خدمت
  • ۰۸/۰۸  ۱۰:۰۷  مهدی   اعزام به خدمت
  • ۰۸/۰۸  ۰۹:۲۷  hamidreza   اعزام به خدمت
  • ۰۸/۰۸  ۰۹:۱۳  آرمان   مشمولان غایب
  • ۰۸/۰۸  ۰۸:۵۱  سهيل   ماده ۴۴ مکرر
  • ۰۸/۰۸  ۰۲:۵۹  صمد ب   اضافه خدمت همه سربازان بخشیده شد/ ۲ماه...
  • ۰۸/۰۸  ۰۲:۲۸  نويد   ماده ۴۴ مکرر
  • ۰۸/۰۸  ۰۱:۳۳     اسماعیل آذین
  • اعزام به خدمت

    ۱ – مشمولیکه تقاضای معافیت پزشکی نموده اگر معاف نگردد و سرباز شناخته شود آیا برای وی غیبت درج می شود؟
    اگر موقع صدور نظریه شورای پزشکی از موعد اعزام بخدمت قانونی وی نگذشته باشد غیبت برای وی درج نمی گردد ولی اگر از موعد اعزام بخدمت وی گذشته باشد ۳ ماه اضافه خدمت برای وی درج می شود.

    ۲ – گر مشمول قبل از زمان اعزامش برای معافیت پزشکی اقدام نماید و معاف از رزم شود آیا برای وی غیبت اولیه درج می شود؟
    در صورتیکه مشمول معاف از رزم شود و در اولین اعزام که اعلام گردیده به خدمت اعزام شود ، غیبت اولیه برای او درج نمی‌شود. به شرط آنکه با غیبت وارد شورای پزشکی نشده باشد.

    ۳ – آیا مشمولان غایب می توانند به استخدام نیروهای مسلح درآیند؟
    خیر – مشمولان غایب قانوناً نمی توانند به استخدام نیروهای مسلح درآیند مگر اینکه غیبت مشمول توسط سازمان وظیفه عمومی جهت استخدام در نیروهای مسلح موجه تلقی شود که این امر صرفاً در صورت داشتن معاذیر موجه از سوی مشمول امکان پذیر می باشد.

    ۴ – آیا مشمولانیکه سابقه خدمت قبلی دارند و بعلل قانونی از خدمت ترخیص می‌گردند(مانند قبولی در دانشگاه)برای ادامه خدمت باید به یگان قبلی اعزام گردند؟
    بله ، اینگونه مشمولان جهت ادامه خدمت باید به همان یگان خدمتی قبلی اعزام گردند.

    ۵ – غایب بین راه به چه مشمولانی گفته می شود؟
    یه مشمولانیکه مرکز آموزش آنان مشحص گردیده است و در حین عزیمت به مرکز آموزش مرتکب غیبت شود غایب بین راه گویند.

    ۶ – مشمولانیکه خدمت قبلی داشته انددر صورتیکه مرتکب غیبت منجر به فرار شوند و مجدداً با کتمان حقیقت به یگان دیگری اعزام شوند وضعیت ایشان چگونه است؟
    برابر ماده ۲۲ آئین نامه اجرائی خدمت ثانویه کان لم یکن تلقی شده و باید مجددا خدمت خود را از یگان اولیه ادامه و به پایان رساند.ه چند که با توجه به راه اندازی سیستم مکانیزه در وظیفه عمومی کتمان این موضوع عملاً وجود ندارد.

    ۷ – مدت زمانی که فارغ التحصیلان دانشگاهها و سایر موسسات آموزش عالی فرصت دارند پس از فارغ التحصیلی خود برای خدمت وظیفه عمومی اقدام نمایند چند ماه است؟
    از زمان فراغت از تحصیل حداکثر بمدت شش ماه مهلت دارند که مدارک خود را از طریق دفاتر پلیس+۱۰ در سیستم مکتنیزه وظیفه عمومی ثبت نمایند و نسبت به پیگیری وضعیت مشمولیت خود اقدام کنند.

    ۸ – آیا مشمولین غایب می توانندبرای شرکت در آزمایشات رانندگی و دریافت گواهینامه اقدام نمایند؟
    خیر ، زیرا شرکت در آزمایشات رانندگی و اخذ گواهینامه ،منوط به ارائه برگه اعزام بخدمت بدون غیبت یا کارت معافیت یا کارت پایان خدمت یا گواهی صادره از نیروهای مسلح مبنی بر استخدام می باشد.

    ۹ – واکسن مننژیت و دو گانه تا چند روز قبل از اعزام باید تلقیح شود؟
    این واکسن حداقل باید ۱۵ روز قبل از اعزام تلقیح شود مشمولین باید توجه داشته باشند از آنجائیکه عمل تولید Anti body توسط این واکسن صورت گیرد لذا می بایست بین یک تا دو هفته زمان سپری شود و مراکز آموزش از پذیرفتن مشمولانیکه کمتر از این زمان واکسن را تلقیح کرده باشند خودداری خواهند نمود.

    ۱۰-نحوه به تاخیر انداختن خدمت سربازی مشمولی که برادر دیگرش در خدمت می باشد چگونه است؟
    از دو یاسه برادر واجد شرایط اعزام به خدمت یکی از آنان که سن او از دیگران کمتر است به شرطی که خود و برادری که به خدمت رفته است فاقد غیبت باشد با ارائه گواهی اشتغال به خدمت برادر یا برادران دیگر می تواند به تاریخ خاتمه خدمت برادر یا یکی از برادران دفترچه آماده به خدمت در یافت نماید.

    ۱۱ – سال احضار مشمول چه سالی است؟
    افراد ذکور ایرانی از اول فروردین ماه سالی که طی آن سال وارد سن ۱۹ سالگی می شوند برای روشن شدن وضع مشمولیت خود احضار خواهند شد.

    ۱۲ – سال اعزام مشمول چه سالی است؟
    مشمولانی که جهت انجام خدمت دوره ضرورت بلامانع تشخیص داده شوند در طی سالی که به سن ۱۹ سال تمام می رسند به خدمت دوره ضرورت اعزام خواهند شد.

    ۱۳ – اضافه خدمت برای مشمولان غایبی که خود را معرفی می نمایند چه مقدار است؟
    سه ماه.

    ۱۴ – اضافه خدمت برای مشمولان غایبی که خود را معرفی ننموده و توسط عوامل انتظامی دستگیر می شوند چه مقدار است ؟ شش ماه.

    ۱۵ – تاریخ اعزام مشمولین درطول سال چه تاریخهایی صورت می گیرد؟
    بطور کلی مشمولان دیپلم و زیر دیپلم در تاریخهای ۱۸ و ۱۹ هر ماه و مشمولان فارغ التحصیل دانشگاهها در تاریخ یکم ماههای زوج و مشمولان هیات علمی دانشگاهها در تیر ماه هر سال به خدمت اعزام میگردند.


    تعداد بازدید : 1,137,585 | ۱۷,۰۲۶ نظر
    1. مهمان - Hirad .k
      #1 | ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۵

      سلام من چند تا سوال دارم
      این گردان امام حسین که میگین با کارت سبز فرق میکنع؟ کجا باید اقدام کنم برا گردان؟ :cry:
      یا به ازای هر سال فعالیت در بسیج ۳ ماه کم میشه این با اون ۳ ماه کسر کارت فعال فرق میکنع؟؟
      شنیدم کسایی که متاهل باشن ۳ ماه از سربازیشون کم میکنن درسته؟؟
      برای اینکه خدمت رو تو سپاه شهر خودمون بگذرونم باید چیکار کنم
      یعنی برم سپاه منطقه درخواست بدم ؟ راهنماییم کنین
      من دانشجوی انصرافیه ارشد هستم
      سال دیگه کنکور هم دارم ،سپاه برم از ساعت ۲ بعدازظهر به بعد وقتم آزاده ؟؟؟؟
      لطفا راهنماییم کنین :cry:

      Hirad .k IP Address is : hidden
    2. مهمان - مهیار
      #2 | ۱۵:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۵

      با سلام من ۳ سال پیش دوره آموزشی سربازی گذرانده بودم بعد ارشد قبول شدم اومدم بیرون خالا مجددا میخوام دفترچه پست کنم میخام بدونم دوره اموزشیو باید دوباره طی کنم ؟

      مهیار IP Address is : hidden
    3. مهمان - قلب
      #3 | ۰۷:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۶

      کسخل بالا شهید صدوقی یزد نه شهید قدوسی میخواستی یه چیز نوشته باشی ها مشنگ گوساله تازه به دوران رسیده

      قلب IP Address is : hidden
    4. مهمان - hamidreza
      #4 | ۱۸:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۶

      سلام
      ۹۳/۱۰/۱ اعزاممه کسی نبود ۵۰ روز دیگه…

      hamidreza IP Address is : hidden
    5. مهمان - مصطفی
      #5 | ۱۸:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۶

      با سلام
      ممنون میشم اگه سوالات منو جواب بدید
      من لیسانس مهندسی نرم افزار هستم تاریخ اعزامم هم ۱۰/۱ هستش
      به نظرتون محل خدمتم کجاست؟
      بعد آموزش کدوم رسته می افتم؟
      چه درجه ای میدن؟

      مصطفی IP Address is : hidden
      • مهمان - hamidreza
        #6 | ۰۹:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۸

        سلام داداش
        منم ۱۰/۱ اعزاممه لیسانس نرم افزار دارم معلوم نیس که کجا میوفتیم یه هفته قبل ۱۰/۱ مشخص میشه که کجا افتادی و وقتی که رفتی محل آموزشی اونوقت مشخص میکنن که کدوم رسته ایی و اما درجه اگه ارتش باشی گروهبان یکی میدن اگه دوره کد بخوری ستوان سومی میدن

        hamidreza IP Address is : hidden
      • مهمان - مهدی
        #7 | ۱۰:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۸

        محل خدمت بعد آموزشی بسته به شانس و یک سری مسائل داره که در دوره آموزشی از سوی محل آموزش برات مشخص میشه و هیچکی هم دقیقا نمیدونه که محل خدمتش کجا هست رسته کامپیوتری این دیگه چه سوالی هست ودر بخش اداری هستی من خودم نرم افزار خوندم و رسته ام هم کامپیوتر بود البته بنا به برا این است که دوره کد نخورده باشی در غیر این صورت هرجا که محل آموزش دوره کدت باشه و رسته آنها تفاوت داشته باشد رسته شما نیز عوض خواهد شد—- بسته به محل نیروی که باید خدمتت در آن انجان بشه بدون دوره کد مثلا در ارتش گروهبانیم و با دوره کد ستوانسوم

        مهدی IP Address is : hidden
    6. مهمان - امین
      #8 | ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۷

      سلام
      اول دی اعزامم..
      مدارکمم را هم به سپاه دادم.چه موقعی میفهمم که سپاه افتادم یا نه؟

      امین IP Address is : hidden
    7. مهمان - آش خور
      #9 | ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۷

      جا به جایی
      سلام من گروهبان یکم ر.س اعزامی ۱۰-۸-۹۳ در نیرو زمینی ارتش ایرانشهر(سیستان) خواهان جابه جایی با تهران یا حومه هستم اگر کسی هست به این شماره خبر بده ۰۹۱۹۲۶۶۶۶۷۹-۰۹۱۲۶۶۱۰۵۳۵

      آش خور IP Address is : hidden
    صفحه نظرات
    کاربران محترم :

    لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید.

    1- در نظم سایت کوشا بوده و از قرار دادن مطالبی که مرتبط با خبر فوق نمی باشد خودداری فرمایید.

    2- برای ساماندهی نظرات و مطالب ارسالی از بخش پرسش و پاسخ نیز می توانید استفاده نمایید.

    نظر شما چیست ؟

    XHTML: شما می توانید از این برچسب ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


    + 2 = شش